isoline
04 خرداد 1402 - 16:28

مجتمع‌های فرهنگی کوهدشت نیازمند بازسازی و نوسازی تجهیزات است

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیازمندی‌های فرهنگی این شهرستان، گفت: رومشکان با ۶۵ هزار جمعیت تنها دارای یک مجتمع فرهنگی است که سال‌ها پیش ساخته و اکنون فرسوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهدشت،حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی عصر امروز در همایش فعالان قرآنی این شهرستان که با حضور وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی در حال برگزاری است، اظهار کرد: مردم کوهدشت داشته‌های فراوانی از علمای سرآمد دارند، داشتن هنرمندان ارزشمند در رشته‌های مختلف و شهدای شاخص و ارزنده‌ای همچون شهید عجمیان از افتخارات کوهدشت است.

وی خاطرنشان کرد: بخش سوری رومشکان فاقد کتابخانه است و انتظار می‌رود مراکز فرهنگی در این بخش ایجاد شود تا میزان سرانه مطالعه در این منطقه بالا رود.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیازمندی‌های فرهنگی این شهرستان، افزود: رومشکان با ۶۵ هزار جمعیت تنها دارای یک مجتمع فرهنگی است که سال‌ها پیش ساخته و اکنون فرسوده است. 

مبلغی بیان داشت: کوهدشت با جمعیت ۲۰۰ هزار نفری، اما دارای مراکز فرهنگی بسیار کمی است، تجهیزات اداری و فنی ادارات فرهنگی این شهرستان محدود و با فرسوده بوده و نیازمند نوسازی و افزایش اعتبار است.

وی ایجاد مرکز تفریحی فرهنگی طرحان را یک ضرورت در این بخش دانست.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238104